Pakume koolitusi ja töötubasid töökohtadel, koolides, lasteaedades, külaseltsides, raamatukogudes, rahvaülikoolides ja mujal.

Meie eesmärk on anda koolitusel osalejatele praktilisi oskusi ja teadmisi, mille abil inimene ise tegutsema saab asuda. Ühtegi panga-, investeerimis- ega kindlustusteenust me ei müü ega soovita. Küll aga selgitame nende teenuste sisu ja nüansse, mis inimestele keeruka terminoloogia tõttu sageli arusaamatuks võivad jääda.

Meie koolitustel osalejad on arvanud:
- Sain uut indu eelarve koostamiseks, et pere tulud ja kulud luubi alla võtta.
- Meeldis vaba õhkkond ja võimalus teiste kogemusi kuulata.
- Sain palju ideid ja uusi teadmisi.
- Üle pika aja hariv, praktiline koolitus.
- Pädevad koolitajad, asjalik sisu.
- Väga toredad koolitajad!

Koolituste teemaderingi võib kuuluda rahaasjade lühi- ja pikaajaline planeerimine, isikliku ja pere-eelarve koostamine, rahaasjus eesmärkide seadmine, säästmine ja raha kasvatamine, vastutustundlik laenamine, kindlustamine, makseraskuste ennetamine ja probleemide lahendamine. Täpsema teemade valiku ja koolituse kestuse lepime kokku osalejate huvidest ja vajadustest lähtudes.

Koolitused:

Investeerimisportfell

Esimesed sammud investeerimismaailmas

Kuni 20 osalejale 2 akadeemilist tundi kestev koolitus.

Tutvume investeerimisvõimalustega aktsiatesse, fondidesse, kinnisvarasse ja ühisrahastusse. Anname näpunäiteid, kuidas investeerimist alustada ehk millised on esimesed sammud pärast seda, kui sobiv investeerimisviis on välja valitud.

Räägime erinevate investeeringute tulususest ja vaatame üle riskid, mis investeerimisega kaasnevad. Oluline teema on ka investeeringutelt teenitud tulult maksude tasumine.

Ühtlasi aitame seada rahaasjus motiveerivaid eesmärke ja õpime märkama psühholoogilisi tegureid, mis meid arukatest valikutest kõrvale kipuvad kallutama.

Puhkus

Osava majandaja ABC

Kuni 20 osalejale 4 akadeemilist tundi kestev koolitus.

Analüüsime oma kulusid ja tulusid ning rahaga ümberkäimise harjumusi. Jagame kasulikke nippe, kuidas rahaasju paremini korraldada. Samuti õpime märkama psühholoogilisi tegureid, mis meid vahel arukatest otsustest kõrvale kallutavad. Mõtleme läbi oma rahalised eesmärgid ja arutame, kuidas nende saavutamiseni jõuda.

Tutvume säästmislahendustega, mille abil saab väikeste summade kaupa raha koguda ja kasvatada ning leiame enda eesmärkidega kõige paremini sobivad lahendused. Jagame infot kasuliku lugemismaterjali kohta nii internetist kui ka raamatutest.

Jahisõit

Mida teha pensioni II sambaga?

Kuni 20 osalejale 3 akadeemilist tundi kestev koolitus.

Riigikohus on otsustanud – raha on vaba ehk II sambasse pensioniraha kogunud inimesed saavad edaspidi pensionikogumise üle ise otsustada.

Koolitusel räägime, milliseid valikuid saavad inimesed alates 2021. aastast oma II samba suhtes teha. Näiteks üks võimalus on mitte midagi teha ehk jätkata senisel viisil kogumist. Teine variant on kasutada uusi võimalusi: hakata pensioni investeerimiskonto kaudu ise investeerima, lõpetada II samba sissemaksed ja jätta seni kogunenud raha II sambasse või võtta raha välja. Vaatame üle, millised on iga valiku plussid ja miinused ning räägime ka maksudest ehk millistel juhtudel tuleb arvestada tulumaksu maksmise kohustusega.

Koolitusel räägime ka erinevatest investeerimisviisidest, nende oodatavast tootlusest ja riskidest. Juttu tuleb ka petuskeemidest.

Nügimine

Kuidas end arukamalt käituma nügida?

Kuni 20 osalejale 4 akadeemilist tundi kestev töötuba.

Õpime märkama meid ratsionaalsetest valikutest kõrvale kallutavaid tegureid ning katseid meid teisiti käituma suunata. Mõtleme läbi, kuidas saaksime ise end arukama käitumise suunas nügida. Teeme praktilise harjutuse, kuidas osalejad oma töös (ükskõik kas avalikus või erasektoris) inimeste käitumist suunata saaksid.

Arutame, milliste eetiliste piirangutega seejuures arvestama peab ja kuidas sekkumise mõju hinnata. Koolituse praktiline osa põhineb Suurbritannia nügimise üksuse (nudge unit) Behavioural Insights Team (BIT) käitumise suunamise mudelil EAST (Easy, Attractive, Timely and Social – lihtne, ahvatlev, ajakohane ja sotsiaalne).

Koolitaja on muu hulgas olnud Stirlingi ülikooli käitumisteaduste keskuse (Behavioural Science Centre) liige, täiendanud oma oskusi Harvardis Behavioural Insights Groupi suvekoolis maailma tippteadlaste toel ja osalenud kahel BIT-i korraldatud konverentsil.

* MTÜ Rahatarkus ei ole käibemaksukohustuslane.

Palun võtke meiega ühendust konkreetse pakkumise saamiseks!

Iga koolituse või töötoa lõplik teemadering ja hind kujuneb vastavalt tellija soovidele ja osalejate arvule.